Konferencja przy piwku?
W Polsce coraz więcej obiektów oferuje sale konferencyjne – nie tylko profesjonalne centra, hotele biznesowe, ale i restauracje, teatry czy obiekty sportowe. W tym artykule przybliżymy natomiast działalność zabytkowego browaru z Krakowa.
To jeden z bardziej interesujących obiektów z salami konferencyjnymi w Krakowie. Pełną prezentację browaru można znaleźć między innymi pod tym adresem. Obiekt został opisany również w serwisie vipturystyka.pl – kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł „Ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie”.
Browar Lubicz założył szwajcarski piwowar Rudolf Jenny w 1840 roku – jego dzieło z upływem lat zyskiwało coraz większą sławę, a wyroby z browaru Lubicz zdobywały nagrody na różnych wystawach. W 1889 roku uruchomiono nawet elektrownię dla oświetlenia budynków administracji, warzelni oraz placu browarowego – była to jedna z pierwszych elektrowni w Krakowie. Blisko 100 lat później zespół zabudowań browaru trafił na listę rejestru zabytków. Dziś w budynku Dawnej Słodowni znajduje się Restauracya Browarna Browar Lubicz, która kontynuuje piwowarskie tradycje w grodzie Kraka. Goście browaru mogą posmakować między innymi takich złocistych trunków jak piwo Lubicz Białe z ozimej pszenicy z gorzką pomarańczą i kolendrą, karmelowo palone piwo Lubicz Bok, czy ozdrawiające piwo Dubeltowe.
Browar oferuje także sale konferencyjne: Dojrzewalnia położona jest na poziomie +1 i natomiast Antresola w Leżakowni na poziomie -1. Obie sale oprócz klimatycznego wystroju posiadają oczywiście nowoczesny sprzęt. Firmy mogą skorzystać też ze świetnego połączenia jakim jest konferencja, smakowanie piw jak i zwiedzanie browaru. Z pewnością to ciekawa odskocznia dla typowych konferencji w centrach kongresowych czy hotelach.